- Święta 2015 - inne niż wszystkie? Oby znów wesołe! -

środa, 23 grudnia 2015


Wesołych Świąt, Kochani! Nie przygotowałam w tym roku typowo świątecznych postów, bo przeglądając inne, byłam świadoma, że nic lepszego Wam nie dam od siebie. :) Obiecałam Wam w zmian serię złotych postów, ale niestety przygotowania do Świąt, ślubu i przeprowadzki sprawiły, że kompletnie nie znalazłam czasu na dokładne ich przygotowanie. :( A niestety jestem perfekcjonistką i nie pokażę Wam byle czego. Choć ta notka pisana jest jednak na szybko, ale nie od niechcenia, lecz ze szczerego serca, mam nadzieję, że w krótkich słowach przekażę Wam wszystko, co potrzebne na ten piękny czas...Mija kolejny rok, nadchodzą kolejne Święta (jeśli jesteś hiperpoprawny/a, musisz wiedzieć, że ja piszę "Święta", a nie "święta" z pełną świadomością). Co zmieni się tym razem? Przygotowaliście się od nich jakoś inaczej? Lepiej przeżyliście Adwent? Spełniliście postanowienia, które padły na początku roku 2015? Podaliście wrednej sąsiadce pomocną dłoń? Oddaliście swoją kanapkę bezdomnemu, choć sami byliście głodni? Przeprosiliście kogoś, z kim byliście pokłóceni od lat? Kupiliście w końcu z dużym wyprzedzeniem prezenty, żeby się nie stresować? A może przygotowaliście wreszcie autentycznie 12 potraw na wigilijny stół? Zróbcie sobie rachunek sumienia. Nie taki w rozumieniu katolika, żeby nie było tu oburzenia ze strony różnego rodzaju ateistów, ale w rozumieniu dobrego człowieka - bo chyba każdy chce być "dobry"? To idealny czas na takie przemyślenia.


Mi udało się naprawdę lepiej przeżyć ten Adwent. Moje ciało nie do końca jest zaspokojone świąteczną magią, bo nie rozwiesiłam wszystkich ozdób na oknach, gdyż zabrakło mi czasu, za oknem nie pada śnieg i nie miałam okazji zajrzeć na świąteczny jarmark. Nie zdążyłam też zrobić świątecznej białej czekolady do picia z przepisu internetowego. :( Ale czuję tę magię w sercu. I tego Wam życzę. 


Żebyście przestali zrzędzić i narzekać, że coś Wam w życiu nie wyszło! :) Żebyście nie mówili, że na co komu Święta, że w kółko to samo - to nie czcze gadanie, że Wasze życie jest w Waszych rękach i dopóki nie spróbujecie sami, nie przekona Was do tego nikt. Żebyście się uśmiechnęli nawet wbrew sobie i powiedzieli: "Życie, nadchodzę!". Jeśli już to zrobiliście, jeśli trzymacie życie w garści, róbcie tak dalej. Jestem z Was dumna. A dla leniuszków, ludzi załamanych, w depresji, ludzi rozczarowanych, ze złamanymi sercami, zdradzonych, osamotnionych i chorych mam wiarę. Pamiętajcie, że jest zawsze na świecie ktoś, kto w Was wierzy. Jeśli czujesz się samotny, znajdź przyjaciela w Internecie - co Ci szkodzi? Wygadaj się komuś, niech Ci ulży. Znajdujcie prawdziwych przyjaciół, utrzymujcie ich przy sobie całe życie, żeby mieć z kim się śmiać i z kim płakać, także w te Święta. Bo wiem, że nie dla każdego będą one wesołe. 


"Wesołych Świąt" mówimy. Niech tak więc będzie. Jeśli nie w te, to w następne Święta życzę Wam radości, wesołości, łez tylko ze śmiechu, odnowienia dawnych znajomości, właściwego pielęgnowania rodzinnych więzi, błogiego odpoczynku, nieprzypalonych ciast i nieprzesolonych potraw. Niech Wam się żyje w te Święta tak cudownie, że za rok, w październiku, powiecie: "Ja już chcę Święta!". Odkryjcie ich magię na nowo. Jeśli nie w prezentach, nie w obdarowywaniu ukochanych osób, nie w dekorowaniu mieszkania, nie w podziwianiu ozdób na drzewach i dachach, nie w ciepłej herbacie przy choince i zapalonych świecach, nie we vlogmasach, to W SOBIE. Ona tam jest i wcale nie potrzeba Wam tej całej oprawy. Wystarczy miłość. Miłości życzę Wam więc najwięcej... Kochajcie się i bądźcie szczęśliwi, ale niech Wasze Święta nie trwają cały rok, bo przestaniecie je doceniać. :) Niech Święta różnią się od innych dni w roku jedynie: wolnym od pracy, spotkaniem z rodziną, ogromem potraw i właśnie tymi pierdołami jak prezenty i przepych świątecznych ozdób! :* 
Psst! Wiecie po co składa się co roku życzenia na Święta? Bo nawet kłamstwo wiele razy powtarzane staje się prawdą... Uwierzcie w życzenia, które ludzie od wielu lat Wam powtarzają, a spełni się wszystko, o czym marzycie. :))

14 komentarzy

Instagram

Latest Instagrams

© Beat the boredom