Biała komoda do sypialni – hit czy kit?

0
2047
Rate this post

Urządzanie mieszkań w białych barwach, ze szczególnym upodobaniem do mebli w tym kolorze, jest trendem zdecydowanie dominującym w ostatnich latach. Ostatnio jednak styliści usiłują nieco przełamywać nudę i stagnację, dając szansę innym kolorom w nowoczesnych wnętrzach. Czy biała komoda w sypialni się obroni?

Biała komoda – gdzie może pasować?

Popularnym ostatnio stylem jest prowansalski lub angielski. To style aranżacji wnętrz, które charakteryzują się dziewczęcymi, kwiatowymi motywami, pastelowymi dodatkami i dużą ilością bieli oraz naturalnych tkanin i dodatków. Jako że sypialnia jest takim właśnie wdzięcznym miejscem, w którym chętnie oddajemy się błogim rozmyślaniom i uciekamy myślami w ciepłe kraje, te style świetnie pasują do tego pomieszczenia. Biała komoda z ciekawymi zdobieniami na frontach doskonale wpasuje się w koncept takiego wnętrza. Wiele mówi też styl, w którym została wykonana. Komoda z mosiężnymi uchwytami, wykonana z drewna postarzanego będzie przykuwała uwagę i zdobiła wnętrze. Z kolei nowoczesna, z gładkimi akrylowymi frontami będzie je harmonizowała.

Czy warto zdecydować się na białą komodę?

Nie tylko wnętrza w stylu prowansalskim, ale również te loftowe lub urządzone minimalistycznie pokochają biel na komodzie. Komody, które wybieramy do sypialni powinny współgrać z resztą wystroju – na przykład rozjaśniać wnętrze pomalowane na ciemno lub ciasne, w którym chce się optycznie powiększyć przestrzeń. Taki mebel jest nie tylko piękny i ponadczasowy, ale również praktyczny – właściwie nie widać na nim kurzu! Na białą komodę można się zdecydować również wtedy, gdy reszta mebli w sypialni ma inny kolor, ale podobną stylistykę. Odpowiednio dobrana komoda może przełamywać kolorystykę wnętrza, wprowadzać kontrast i przykuwać uwagę. Jest to również rodzaj mebla, który łatwo dostosowuje się do zmian kolorystyki czy stylu otoczenia. Wystarczy więc tylko wybrać odpowiednio piękny, pojemny mebel, w którym będzie się trzymało bieliznę lub ubrania w sypialni, a sama jego obecność zwieńczy aranżację tego pomieszczenia!