Medycyna estetyczna – Gliwice

0
537
Rate this post

Historia medycyny estetycznej
Medycyna estetyczna ma swoje początki w starożytności (Rzym, Grecja). Zabiegi wówczas stosowane różniły się od współczesnych, ale miały ten sam cel – poprawę wyglądu fizycznego. Formalnie dyscyplina ta powstała w latach 70 ubiegłego wieku we Francji. Jej twórcą jest Jacques Legrand. Założył on w Paryżu w 1973 roku Francuskie towarzystwo Medycyny Estetycznej. Wkrótce zaczęły one powstawać w innych krajach.
Do polski medycyna estetyczna dotarła w latach 90 XX wieku. Powstała Sekcja Medycyny Estetycznej zorganizowana przy Polskim Towarzystwie Lekarskim. Od roku 2010 działa ono jako Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Przyznaje ono certyfikaty i uprawnienia polskim lekarzom medycyny estetycznej.
W Europie jedną z głównym organizacji zajmujących się tą dziedziną nauki jest Międzynarodowy Związek Medycyny Estetycznej. Działa ono od lat 70 XX wieku aż po dzień dzisiejszy. Zrzesza ono ponad 20 różnych towarzystw medycyny estetycznych z całego świata w tym z Polski (od roku 1995).