Optometria Orkisz

0
851
Rate this post

 

Optometria
Optometria to dział medycyny, którego zadaniem jest ochrona procesu widzenia i jego usprawnienie. Optometrysta to zawód trudny, wymagający wielu lat nauki i praktyki lekarskiej. Ten lekarz bada wady wzroku, takie jak astygmatyzm, zez, krótkowzroczność, dalekowzroczność, nadwzroczność. Co ciekawe, nadzoruje on także rehabilitację oraz trening wzroku, którego celem jest zachowanie ostrości widzenia i zdrowia oczu.
Optometria, a w zasadzie lekarz optometrysta, korzysta z nowoczesnych narzędzi, takich jak; oftalmometr, foropter, czy też tablice testujące wzrok. Dodatkowe zajmuje się projektowaniem okularów i soczewek kontaktowych. Dobiera i przepisuje odpowiednie soczewki, które mają poprawić jakość widzenia.
Zachowanie dobrego wzroku nie jest łatwym zadaniem – każdego dnia jesteśmy narażeni na negatywne oddziaływania, które psują wzrok i doprowadzają do różnorodnych chorób. Warto zatem regularnie badać wzrok, gdyż jest to jeden z najważniejszych narządów ludzkich. Dzisiejsze technologie umożliwiają szybkie i bezbolesne badania wzroku.