Optometria zarobki

0
857
Rate this post

 

Co to jest optometria?
Optometria to dziedzina wiedzy zajmująca się wzrokiem. Głównie ma celu ochronę wzroku, a także jego zachowanie i usprawnienie.
Optometrysta to zawód znany w wielu krajach, jak chociażby w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech czy Holandii. Zajmuje się doborem odpowiednich szkieł oraz prowadzi rehabilitację naszego widzenia. Sprawdza też, czy w naszych oczach nie zaszły przypadkiem jakieś niepożądane zmiany chorobowe. Jeśli coś takiego wystąpiło, wówczas pacjent kierowany jest do okulisty.
Optometrysta przeprowadza cały wywiad, który pozwala mu dowiedzieć się, co dzieje się z naszymi oczami. Zbiera informację o chorobach czy dolegliwościach. Mierzy też ostrość wzroku i w razie potrzeby dobiera odpowiednie szkła czy soczewki kontaktowe.
Obecnie w Polsce możemy znaleźć ponad tysiąc optometrystów. Wielu z nich ma gabinety przy optycznych salonach. Wybierając się do optometrysty warto sprawdzić, czy dana osoba ma Numer Optometrysty. Takie rejestry można znaleźć w internecie bez problemu. Z całą pewnością warto rozważyć wizytę u optometrysty.