Przydomowe oczyszczalnie ścieków

0
487
Rate this post

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonała alternatywą dla szamb. Korzyści które dają przydomowe oczyszczalnie ścieków pojawiają się jednak dopiero w dłuższej perspektywie czasowej. Szamba są tańsze w budowie, ale przydomowe oczyszczalnie ścieków są o wiele tańsze w eksploatacji.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków są bardzo wygodne i tanie, a przede wszystkim nie zmuszają do systematycznego wywożenia ścieków i związanych z tym niemałych wydatków. Poza tym nie wymagają zabiegów konserwacyjnych.
Są one przy tym ekologiczne, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia, znajdujące się w ściekach są poddane naturalnym procesom biologicznego oczyszczania (rozkładają się do prostych związków mineralnych, całkowicie nieszkodliwych dla środowiska).
Ponadto przydomowe oczyszczalnie ścieków są bezpieczne – dobrze dobrane i odpowiednio eksploatowane, sprawiają, że opuszczająca je ciecz może być bez obaw trafić do gruntu abo do rzeki czy innego cieku wodnego – Nie stanowi bowiem niebezpieczeństwa dla ujęć wody.