Zdrowie człowieka

1
810
Rate this post

W pędzie codzienności rzadko zastanawiamy się nad naszym zdrowiem. Najczęściej dzieje się to dopiero wówczas, kiedy coś w nim zaczyna szwankować i czujemy, że nie jest z nami najlepiej. Wtedy natychmiast oczekujemy, że medycyna nam pomoże, co nie zawsze jest możliwe.
Czasem warto jest zatrzymać się w pędzie i zastanowić nad tym, czy aby na pewno dobrze dbamy o nasze zdrowie. Nie obserwujemy tego, co dzieje się z naszym organizmem, nie reagujemy na jakieś drobne zmiany czy niedogodności. A tak na przykład medycyna chińska uczy, że człowiek jest całością i nie można rozpatrywać jego niedomagań bez odniesienia do tej całości.
Zróbmy sobie czasem przerwę i zastanówmy się nad naszym zdrowiem. Nawet przysłowie mówi, że jest ono najważniejsze. Jeżeli świadomie lub nie czegoś w nim zaniedbamy, może się w pewnym momencie okazać, że żadna medycyna nie jest w stanie już nam pomóc. A w sumie dlaczego mielibyśmy chorować na własne życzenie, jeżeli możemy tego w życiu uniknąć i czuć się jak najlepiej.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.