Sauny, a korzyści dla zdrowia

0
677
Rate this post

Sporo mówi się o korzyściach, jakie niesie za sobą korzystanie z sauny. Jeżeli stosujemy się do wskazówek, odpowiednio normujemy pobyt w saunie to możemy spodziewać się poprawy stanu zdrowia. Wielu z was, zapewne interesuje to, jakie konkretnie korzyści można osiągnąć dzięki regularnym wizytom w saunie. W poniższym tekście, postaram się przedstawić w sposób przystępny, korzyści zdrowotne płynące z użytkowania sauny.

Pierwszą rzeczą, którą zauważymy będzie najpewniej poprawa działania układu oddechowego. Wizyta w saunie fińskiej (lub innej) doskonale wpływa na stan błony śluzowej nosa, a także pozostałe części układu. Poprawia się jego drożność, co jest szczególnie ważne dla chorujących na permanentny katar. Poszerzają się także naczynia krwionośne, dzięki czemu możemy uniknąć takich schorzeń jak miażdżyca czy zawał.

Sauny fińskie pomagają w walce ze schorzeniami narządu ruchu. Odpowiednio dawkowane wizyty podnoszą ruchomość stawów, pomagają w walce ze zwyrodnieniami, a także zwiększają elastyczność i ukrwienie mięśni. Jest to świetny sposób na pozbycie się reumatyzmu oraz stanów pourazowych – jest to jeden z elementów odnowy biologicznej, którą stosują sportowcy wyczynowi.

Mało kto wie, że seanse w saunie mogą pomóc w procesie podnoszenia odporności organizmu. Ponadto, jest to skuteczna metoda na walkę z trądzikiem – najpopularniejszym schorzeniem skórnym. Wizyty w saunie zaleca się także w przypadku przewlekłych zapaleń narządów rodnych a także przy początkowych stanach nadciśnienia tętniczego.