Testy ciążowe domowe i laboratoryjne

0
543
Rate this post

Kobiety dość często w swoim życiu sięgają po domowy test ciążowy. Kiedy są jeszcze młode, w wolnych związkach, nie planują dzieci. Także wtedy, kiedy zaczynają starania o powiększenie rodziny oraz wtedy, kiedy te starania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Oczywiście bardzo różne jest nastawienie do wyniku jaki zobaczą. U progu dorosłego życia, czy na początku kariery pozytywny wynik bywa na początku niezbyt miłą niespodzianką. Negatywny – rani i rozczarowuje rodziców, którzy marzą o narodzinach dziecka.
Test ciążowy wykonywany w domu

Możliwości w zakresie zbadania ewentualnego zapłodnienia są różne. Najczęściej kobiety wykorzystują łatwo dostępne w aptekach czy drogeriach testy domowe. Wykonywane w kilka minut samodzielnie zapewniają obecnie nawet 99% czułość i wiarygodność. Ponadto nie są drogie, asortyment w tym zakresie to ceny od kilku do kilkunastu złotych. Istotną rzeczą jest dokładne przestrzeganie instrukcji zawartych na ulotach załączonych do testów. W tym także bardzo istotnego zalecenia o skonsultowaniu wyniku z lekarzem. Niezależnie czy będzie to wynik dodatni czy ujemny.
Testy domowe – oferta

W ramach testów do użytku domowego można dziś kupić najczęściej wybierane testy ciążowe płytkowe oraz strumieniowe i nowoczesne cyfrowe albo z końcówką zmieniającą kolor. Wynik jaki pokazuje każdy z testów jest efektem wykrycia albo nie hormonu hCG, który pojawia się na początku ciąży. Ponieważ hormon jest wydalany wraz moczem, domowy test ciążowy polega na pobraniu próbki i zbadaniu pod kątem obecności hCG.
Test laboratoryjny i konsultacja lekarska

Oczywiście negatywny albo pozytywny wynik domowego badania powinno się zweryfikować testem laboratoryjnym. Test ciążowy jest wówczas wykonywany z próbki moczu albo krwi. Na pewno zalecana byłaby również wizyta u lekarza ginekologa. Taki test kobieta wykonuje bowiem z jakiegoś powodu – oczekuje dziecka, może spóźnia się jej miesiączka albo zaobserwowała u siebie inne nietypowe objawy. Dlatego konsultacja i badanie u ginekologa powinny być naturalną konsekwencją, szczególnie w przypadku wielu domowych testów ciążowych.