Stomatolog – Gliwice

0
1234
Rate this post

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty

Jeśli dziecku zaczną już wyrastać mleczne zęby, rodzic powinien zabrać je do gabinetu stomatologicznego. Pierwsza wizyta w tym gabinecie jest niezmiernie ważna, gdyż to jej przebieg będzie mieć wpływ na późniejsze odczucia dziecka związane z dentystą. Jak więc można przygotować malucha do takiej wizyty?

Warto jeszcze przed nią usiąść ze swoją pociechą i po prostu z nią porozmawiać. Najlepiej na początku wyjaśnić, kim właściwie jest stomatolog i czym się on zajmuje. Można opisać także, jak wygląda cały jego gabinet, co się w nim znajduje i do czego służą poszczególne przyrządy. Jak wiadomo bowiem, ludzie boją się rzeczy, które są im nieznane i nie inaczej jest z dziećmi. Jeśli więc maluch wcześniej zapozna się czysto teoretycznie, jak wygląda wizyta, na pewno chętniej z niej skorzysta. Wtedy stomatolog nie będzie dla niego nikim strasznym.

Zawsze należy więc rozmawiać ze swoimi dziećmi i tłumaczyć im różne rzeczy. To właśnie poprzez spokojną rozmowę można nauczyć maluchy, że wizyty u dentysty nie są w żadnej mierze straszne.