Brzdąc jedzie do chin

0
996
Rate this post

Najwybitniejsza gra RPG
Istnieje całe mnóstwo gier typu cRPG, które pretendują do miana wybitnych. Wymienić tu można tak kultowe marki jak Baldur’s Gate czy Fallout, ale te gry mają jeden mankament, ważny przy dokonywaniu takiej selekcji – nie mają wolności totalnej. Fabuła narzuca graczowi jakieś ramy, według których mimo wszystko musi się poruszać, nawet jeśli ma mnóstwo miejsc do odwiedzenia i dodatkowych zadań do zrobienia.
Zupełnie inaczej jest w przypadku The Elder Scrolls III: Morrowind. Gra ta jest dosyć egzotycznym reprezentantem swojego gatunku, bo wykorzystuje między innymi zupełnie inny model rozwoju postaci. Co najważniejsze jednak, zapewnia RPG w pełnym tego słowa znaczeniu – w tym świecie można zostać każdym i wejść wszędzie, nie ma ograniczeń. To jest definicja wolności, która jest miarą każdego RPG. Wolność ta jest jednak okupiona poziomem trudności – Morrowind ma bardzo wysoki próg wejścia i aby połapać się we wszystkich mechanikach, sekretach i innych takich, niezbędnym może okazać się wpisanie w wyszukiwarkę frazy „chomikuj poradniki tes iii morrowind”.

słowa kluczowe: brzdąc jedzie do chin, nieoficjalny poradnik świat wg zombi, kurator społeczny podanie chomikuj, nieoficjalny poradnik swiat wg zombie, bajka monster haj upiorne połączenie, przygody the settlers online poznańczyk, nikita serial cda