Czarter Grecja i Łodzie motorowe czarter

0
429
Rate this post

Łodzie motorowe czarter i Czarter Grecja

Czarter jachtu – co to właściwie jest?

Zdecydowana większość ludzi na swoje wakacyjne wyprawy wybiera ciepłe kraje z dostępem do morza. Przeszukując oferty miejscowych atrakcji często trafiamy na hasła takie jak ,,czarter Grecja” czy ,,łodzie motorowe czarter”. Co to właściwie oznacza?

Czarter łodzi/jachtu to po prostu jego wypożyczenie. Osoba czarterująca to ta dokonująca wypożyczenia, a właściciel/opiekun jachtu to armator. Umowę czarterową zawiera się na określony czas, za ustaloną kwotę i dotyczy ona konkretnego jachtu z odpowiednim wyposażeniem. Rejsy czarterowe to świetny sposób na spędzenie wakacji na wodzie, bez konieczności posiadania własnej łodzi czy umiejętności prowadzenia jednostek pływających.

Jeśli nikt z załogi wypływającej nie posiada patentu żeglarskiego konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnego skipera. Możliwe jest jednak wypożyczenie jachtu bez posiadania uprawnień- są to zazwyczaj niewielkie jednostki, które można samodzielnie prowadzić po krótkim przeszkoleniu w zakresie zasad obsługi i bezpieczeństwa.