Gry planszowe dla dzieci

0
376
Rate this post

Gry planszowe dla dzieci – wielki powrót

Gry planszowe to doskonały pomysł na zapewnienie dziecku taniej, a jednocześnie rozwijającej rozrywki. Współczesny rynek oferuje ogromny wybór gier zarówno dla małych jak i starszych pociech. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Gry planszowe dla dzieci zazwyczaj podzielone są pod katem kryterium wieku. Znajdą się takie dla 4 latka, ale i takie dla 15 latka. Wielką popularnością cieszą się także gry dla dorosłych, których także jest ogromny wybór. Współczesne „planszówki” to już nie tylko przesuwanie pionkiem po planszy. Obecnie to nauka mówienia, czytania, zapamiętywania, rozpoznawania kształtów czy liter. Obecnie gry planszowe dla dzieci przeznaczone są już nawet dla najmłodszych dzieciaków. Wspólne granie w „planszówki” to ogromna frajda zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pozwala na dłuższą chwilę oderwać malucha od elektronicznych gadżetów. Gry planszowe są pięknie wydane, kolorowe i mocno zachęcają do współpracy. Wiele z nich potrafi wciągnąć dzieciaki na dłuższy czas, dzięki czemu chwilę oddechu mają również ich rodzice. Mają oni wtedy czas na wykonanie zaległych obowiązków domowych, pranie, sprzątanie, gotowanie lub po prostu na zwykły odpoczynek z kawą i interesującą książką w ręku.
Gry planszowe dla dzieci to świetna alternatywa dla gier komputerowych. Potrafią nauczyć liczenia, rozpoznawania liter a nawet języków obcych. Rozwijają inteligencję, uczą logicznego myślenia, zasad wzajemnej współpracy a także odrobiny rywalizacji. Pobudzają kreatywne myślenie dziecka.