Muzeum Lego Karpacz

0
471
Rate this post

Nasz rodzimy Legoland

Mało kto wie, że w Karpaczu mamy swój rodzimy legoland. Muzeum Lego Karpacz ma tylko jedno. To prywatne muzeum klocków Lego jest otwarte codziennie od godz. dziesiątej. Mieści się na dwóch kondygnacjach w dziewięciu salach. Każdy pokój jest odmienny w swoim temacie. Z dostępnych serii klocków Lego, takich jak Lego City, Star Wars, Ninjago, Lego Friends są pobudowane różnego rodzaju makiety. W pokojach też są wystawione makiety autorskie o specjalnej tematyce. Każdy może wewnątrz pobawić się klockami i stworzyć odrębne i swojego autorstwa konstrukcje. Własne nasze rodzime muzeum Lego jest przybytkiem prywatnym. Każdego dnia jego właściciele starają się wymyślić jakąś ciekawą atrakcję, która przyciągnie turystów.
Przedstawione tam makiety mają bardzo dużo ruchomych elementów, każdy z odwiedzających może samodzielnie uruchomić pojazdy, ludzi lub sprzęty.
Jest to miejsce bardzo ciekawe i niezwykle atrakcyjne, zarówno młodzi jak i starzy mogą tam spędzić mile czas. Dodatkowo wychodząc z tego muzeum można w sklepie zakupić jakiś zestaw Lego.