Reklama wielkoformatowa

0
289
Rate this post

Reklama wielkoformatowa

Reklama wielkoformatowa jest popularnym nośnikiem reklamy zewnętrznej. Charakteryzuje się tym, iż zazwyczaj prezentowana jest na budynkach. Jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia się ona od innych reklam tym, że zazwyczaj posiada bardzo duże wymiany. Reklama, musi mieć rozmiar sięgający ponad sto metrów kwadratowych, aby nazywała się wielkoformatową. Reklama wielkoformatowa może być również użyta w czasie remontu danego budynku, na rusztowaniu. Materiały, z jakich może być wykonana reklama są następujące: siatka winylowa, backlight lub frontlight.
Czy reklama wielkoformatowa jest skuteczna? Jak najbardziej odpowiedź w tym miejscu jest twierdząca. Dzięki temu, że ma tak wielkie rozmiary, z pewnością jest zauważana przez niejednego potencjalnego klienta. Wiadomo, iż reklama jest dźwignią handlu. Każda firma stara się informować o swoich usługach na wszelkie sposoby. Obecnie na rynku, konkurencja wśród firm jest ogromna i aby być zauważonym przez klienta, trzeba się czymś wyróżniać. Z całą pewnością reklama wielkoformatowa pozwala firmie być zauważonym i o to chodzi.
Reklama ta zazwyczaj umieszczana jest w miejscach, w których panuje duży ruch, tak aby miała ona jak największy zasięg i mogła trafić do jak największej ilości osób. Warto wiedzieć, iż jednak w wielu miejscach, na przykład na Hawajach reklamy zewnętrzne są zakazane, gdyż traktowane są jako zanieczyszczenia wizualne. Jednak w Polsce, reklamy zewnętrzne, w tym wielkoformatowe są legalne, można je rozwieszać i firmy z tego korzystają.